فروش انواع کنترل ولو فیشر

سایز : ازسایز ۱ الی ۲۴ اینچ به صورت موجود / آلیاژ :  A216WCB/SST316 / فشارکار: درکلاس ۱۵۰-۳۰۰-۶۰۰-۹۰۰-۱۵۰۰

اتصال: فلنج دار ، جوشی TYPE: ET,EZ,EAT,ETR

برای دریافت اطلاعات بیشتر و قیمت با شماره های ما در انتهای همین صفحه تماس بگیرید

 

کنترل ولو فیشر

کنترل ولو فیشر fisher

اصول کار  کنترل ولو

كنترل ولو وسيله ای است که با اعمال نيرويي غير از نيروي دست عمل مي نمايد و ميزان جريان سيال را در يك سيستم كنترل فرايندي تنظيم مي كند، شير كنترل شامل يك شير است كه به يك مكانيزم محركه actuator که توانائي تغيير عنصر کنترل کننده سيال را دارد متصل مي باشد .اين تغيير بر مبناي سيگنالي است كه از سيستم كنترل دريافت ميشود. شير كنترل نقش مهم و اساسي در يك صنعت فرايندي ايفا مي نمايد و قسمت زيادي از هزينه ها ي خريد قطعات و دستگاهها در صنايع مربوط به شير كنترل و سيستم هاي جانبي آن مي باشد. انتخاب شيرهاي كنترل قبلا بر مبناي پارامترهاي اوليه اي نظير Pressure rating دامنه جريان افت فشار و … بود ولي اکنون تاکيد بر هز ينه ها مي باشد بنابراين شيرهاي كنترل بايداز لحاظ هزينه ها ي اوليه و هزينه هاي تعميراتي مناسب باشند ضمن اينكه مي بايست خواص كنترلي خوبي داشته باشند. پارامترهاي ثانويه در انتخاب شير كنترل شامل نشتي هاي مجاز، خصوصيات جرياني، دما و سايش مي باشد.همچنين بايد مساله Noise را در نظر گرفت و نيز بايد محرك مناسب انتخاب گردد و نياز به موقعيت دهنده شير Positioner مشخص گردد. مشخص كردن سايز شير كنترل كه به آن Valve Sizing مي گويند بستگي به پارامتر متغيري به نام Cv دارد.پارامترهاي مورد نياز جهت انتخاب شير كنترل در استاندارد ISA مشخص شده است.

کنترل ولو فیشر (Control Valve)

یکی از رایجترین المان های کنترل نهایی در سیستم های کنترل صنعتی ،کنترل ولو میباشد.کنترل ولو برحسب فرمان یک سیگنال اتوماتیک همچون سیگنال یک کنترل کننده یا دستگاه منطقی (مانند PLC) فلوی سیال عبوری از یک لوله را محدود می کند. کنترل ولو های مختلف فیشر را می توان به صورت دست دوم اروپایی که به اصطلاح استوک اروپا هستند و یا به صورت نو در بازار ایران پیدا کرد، در مجموعه ما هیچ وقت استوک های رنگ شده اروپایی به فروش نمی رسند و این موضوع را به صورت کلی غیر اخلاقی و غیر حرفه ای میدانیم و به هیچ وجه حاضر نیستیم بخاطر کمی سود بیشتر این شرایط را قبول کنیم، پس لطفا شما هم در زمان خرید به فروشنده های معتبر مراجعه نمایید و کالای مشخص را درخواست کنید، همیشه هم ارزان ترین فیشر های بازار بهترین گزینه های شما نیستند.


نمایندگی محصولات شرکت فیشر fisher

کنترل ولو فیشر fisher

قسمت های تشکیل دهنده کنترل ولو فیشر

Body : بدنه شیر اصلی ترین قسمتی از شیر است که تحت فشار می باشد. این قسمت شامل اتصالات و مسیر جریان میباشد. این قسمت همچنین محل لازم برای  نشیمنگاه و بندآور Seat) و.) Plug را فراهم میآورد

Bonnet: ساقه قسمتی از شیر است که میله شیر(Stem)   در آن حرکت می کند و به عنوان یک هدایت کننده (Guid)برای میله شیر می باشد. ساقه شیر همچنین در برگیرند ه جعبه آ ببندها می باشد. ساقه می تواند یکپارچه، پیچی یا فلنجی باشد.

  Actuator :محرک یکی از قسمتهای اساسی و مهم در شیرهای کنترل می باشد. کار آن اعمال نیرو وفشار به میله شیر و حرکت آن جهت تغییر وضعیت عضو مسدود کننده م یباشد. با حرکت عضو مسدودکننده جریان سیال تنظیم و یا قطع و وصل می گردد. محرکها دارای انواع مختلفی می باشند.

Power Unit : قسمتی از محرک که انرژی سیال یا الکتریک یا مکانیک را به حرکت میله شیر تبدیل می نماید

 Pneumatic  : وسیله ای که انرژی یک سیال تراک مپذیر معمولا هوا را به حرکت تبدیل م یکند.

 Electric  : وسیله ای که انرژی الکتریکی را به حرکت تبدیل مینماید.

کاربرد کنترل ولو فیشر : کنترل ولو فیشر برروی کنترل خطوط انتقال مواد غذایی ، نفت ، بخار ، آب ، شیمیایی و دارویی مورداستفاده قرارمیگیرد. این کنترل ولو ها در ایران بسیار پرکاربرد هستند و اغلب کارخانه ها و کارگاه های مختلف برای خطوط خود به عنوان اولین آپشن از این دستگاه و از همین برند جورج فیشر استفاده می کنند. شما هم از این دستگاه ها به عنوان گزینه اول خود بهره بجویید.


نمایندگی محصولات فیشر در ایران fisher

قیمت شیر کنترل فیشر fisher

موارد مهم در انتخاب یک کنترل ولو به شرح زیر می باشد

۱- CV (میزان عبور سیال از ولو را که نشان دهنده حجم در واحد زمان میباشد و با دیمانسیون گالن بر دقیقه اندازه گیری می شود)
۲- سایزینگ ولو
۳- سیال داخل مسیر ( خورندگی)
۴- فشار و اختلاف فشار موجود
۵- غلظت و مختصات سیال
۶- نشتی ولو (Leakage)
۷- اغتشاش سیال
۸- دمای سیال
۹- قیمت شیر


لینک مفید کنترل ولو فیشر:

بازگشت به بالا